Historia firmy

 • 1970's
 • 1980's
 • 1990's
 • 2000's
 • 2010's
 • 1972

  1972.-Company-Founders-Frank-O'Kane-&-Joe-Morgan-001
  Frank O’Kane i Joe Morgan zakładają firmę Mercury, świadczącą usługi wykonawstwa instalacji elektrycznych dla klientów irlandzkich. Działalność rozwija się w szybkim tempie, poszerzając swą ofertę o usługi wykonawstwa instalacji przeciwpożarowych. 

 • 1976

  1976

  Mercury zdobywa swój pierwszy kontrakt za granicą, w Afryce Północnej. Powstaje Mercury International z biurami w Trypolisie i Bengazi. Firma Mercury wzięła udział w realizacji projektów farmaceutycznych dla Leo Laboratories i Beecham Products.

 • 1978

  1978. Kinsale Head gas production platforms

  Otwarcie nowych biur w Sandyford Business Park w Dublinie sygnalizuje  rozwój firmy Mercury. Rozpoczyna się realizacja projektu Fieldcrest Mills w Killkenny oraz platform gazowych Kinsale Head.  

 • 1980

  Do portfolio firmy Mercury dodane zostają kontrakty takie jak University College w Dublinie, Westinghouse oraz Smurfit Group. W czerwcu rozpoczynają się prace na budowie fabryki Wang Computers w Limerick, Prime Computers w Dublinie oraz pierwszej fabryki Apple Computers w Irlandii. 

 • 1982

  Mercury osiąga pierwszy kamień milowy – 10 lat w biznesie i otrzymuje kolejne zlecenia realizacji dużych kontraktów dla Atari Games, Mallinckrodt Laboratories, Floating Points Systems oraz na rozbudowę obiektu Polaroid.

 • 1984

  Firma Mercury wygrywa kontrakty na realizację kolejnych projektów: pierwszego zakładu półprzewodników dla urządzeń analogowych w Limerick; Angus Isochem Pharmaceuticals Ringaskiddy; Nixdorf Computers oraz terminali ropy naftowej na zlecenie Shell’a i Conoco.

 • 1987

  Mercury rozwija swą działalność w Wielkiej Brytanii, bierze udział w realizacji kolejnych kontraktów na zlecenie Amdahl Computers, Rehau Plastics, London Transport, The Marco Polo oraz London Tara Hotel. 

 • 1990

  Na przełomie dekady firma Mercury ugruntowała swoją pozycję lidera w zakresie rozwiązań inżynierskich w Irlandii, współpracując z wieloma firmami znajdującymi się w rankingu Fortune 500.

  Firmie Mercury powierzone zostaje wykonanie budynku Morgan Stanley w kompleksie biurowym Canary Wharf w Londynie. 

 • 1992

  Mercury jest na rynku budowlanym od 20 lat. Przed rozpoczęciem olimpiady w Hiszpanii trwają prace na projekcie Villa Olimpica w Barcelonie. Realizowane są również kontrakty przy współpracy z firmami Microsoft, Heinz Foods i Gateway 2000 Computers.

 • 1994

  1994

  Ogólna liczba personelu Mercury sięga 1,400 osób. Rozpoczęcie kolejnych kontraktów na zlecenie Smurfit Group w Loenen oraz Groningen Holland.

 • 1996

  1996. Roche-001

  Aby lepiej służyć grupie klientów z regionu Munster w Irlandii, w tym Roche, Bausch Lomb i Ivax Pharmaceuticals, Mercury otwiera nowy oddział w Cork.

  Firmie Mercury powierzono realizację fabryki żywności McCain w Lelystad w Holandii  oraz obiektu Fab14 w zakładzie produkcyjnym Intel. Obrót firmy w tym roku przekracza 50 milionów funtów.

 • 1998

  By sprostać wyzwaniom generacji technologii, powstaje dział Mercury Technologies, wzmacniając pozycję firmy, jako lidera rynku budowlanego w Irlandii. 

 • 2000

  Podjęta zostaje decyzja o utworzeniu głównej siedziby firmy Mercury w Polsce w Warszawie; oficjalne otwarcie biura oddziału przez premiera Irlandii ma miejsce 26 maja.

   

   

  Po pomyślnym ukończeniu fazy 1, Mercury kontynuuje realizację fabryki drukarek atramentowych Hewlett Packard w zakresie instalacji przeciwpożarowych i elektrycznych ( fazy 2 i 3). Firma Mercury zostaje również wybrana przez Wyeth Pharmaceuticals wykonawcą pakietu instalacji w kampusie w Grangecastle, w Dublinie. 

 • 2002

  Mercury obchodzi 30-tą rocznicę założenia; siedziba w Munster w Irlandii zostaje przeniesiona do Carrigaline, Cork. Firma w Polsce rozwija się dynamicznie; zrealizowany zostaje zakład produkcyjny części samochodowych Wabco. Mercury wygrywa przetarg na realizację fabryki Bailey’s w Belfaście, fabryki cydru Bulmer’s/Magners oraz magazynu wysokiego składowania dla firmy Dell.

 • 2004

  2004. Museum of Islamic Arts-001

  Dzięki realizacji wielu prestiżowych kontraktów, marka Mercury w regionie Bliskiego Wschodu jest coraz silniejsza  Bezpośrednie zasoby kadrowe Mercury przekraczają 2.000 osób

  Firma wykonuje projekt Takeda w Dublinie; nowe skrzydło macierzyńskiego w szpitala uniwersyteckiego w Cork w zakresie instalacji mechanicznych i elektrycznych oraz pakiet instalacji elektrycznych na uczelni dla pielęgniarek University College w Cork.

 • 2006

  2006. Shell Corrib Terminal Gas Facility

  Mercury rozwija wachlarz świadczonych usług poprzez udział w kilku kluczowych projektach infrastrukturalnych- tunelu drogowego Dublin Port Tunnel, sieci tramwajowej Luas w Dublinie, farm wiatrowych Airtricity oraz terminali gazowych Shell Corrib. Wartość pakietów instalacji mechanicznych i elektrycznych wyniosła 160 milionów euro. Równolegle realizowane są kontrakty Shelbourne Hotel, Price Waterhouse Coopers i Pfizer Pharmaceuticals.

  Mercury Rosja wygrywa kontrakt na realizację projektu Microsoft w Nowosybirsku oraz Cushman & Wakefield, Sony Pictures, Schlumberger, SAS Radisson, Johnson & Johnson i General Electric.

  W październiku Mercury UK zaprojektował oraz wykonał Sentrum Datacentre Croydon – 18-miesięczny kontrakt o wartości 56 milionów funtów. 

 • 2008

  2008. Dublin Airport Terminal 2-002

  Obiekt szkoleniowy uniwersytetu Royal College of Surgeons w Bahrajnie, projekt wykonany przez Mercury Engineering, otwiera swoje podwoje dla 650 studentów. Ukończone zostaje centrum przetwarzania danych Sentrum Datacentre w Woking – kontrakt o wartości 386 milionów funtów. Wśród klientów znajdują się Transport for London, SunGard, ED&F MAN Group, Fidessa, Navisite.

  Mercury zostaje wybrany wykonawcą dużych projektów w Irlandii, w tym Lotniska w Dublinie- Terminal 2 o wartości 96 mln euro oraz stadionu Aviva. 

 • 2010

  2010. New South Glasgow Hospital-003

  Mercury świętuje 10-lecie działalności w Polsce i z tej okazji zarząd Grupy Mercury przyjeżdża z wizytą do Warszawy. W Irlandii rozpoczyna się realizacja dwóch nowych uczelni, nowy budynek na zlecenie NUIG oraz centrum nauki UCD. Mercury bierze udział w realizacji nowego szpitala South Glasgow  jako wykonawca instalacji mechanicznych i elektrycznych – 4-letni kontrakt o wartości 200 mln euro.

 • 2012

  Mercury obchodzi 40-lecie istnienia.

  Mercury Polska, w rekordowym czasie 120 dni, kończy pierwszy dedykowany projekt typu Data Center w Nowej Soli.

  Mercury Rosja kończy realizację „pod klucz” projektu Mega Data Centre Sbearbank w zakresie projektowania, prac konstrukcyjnych i architektonicznych. Jest to największe centrum danych w Europie Wschodniej. Inwestycja otrzymała  Certyfikat „TIER III” (wg klasyfikacji Instytutu Uptime)  Rozpoczynają się realizacje dwóch kolejnych projektów typu data center- Telecity w Dublinie oraz Equinix w Zurichu. Mercury Irlandia podpisuje umowę na realizację modernizacji siedziby głównej firmy Apple Computers w Irlandii. 

 • 1975

  Mercury realizuje pierwsze multimilionowe kontrakty na zlecenie firmy farmaceutycznej  Syntex oraz Marathon Petroleum. Na potrzeby realizacji tych i innych nowych kontraktów, utworzony zostaje dział mechaniczny. 

 • 1977

  Rozpoczyna się budowa pierwszej fabryki Allergan Pharmaceuticals w Irlandii, Mercury otrzymał zlecenie wykonania pakietu instalacji przeciwpożarowych. 

 • 1979

  Firma Polaroid Corporation rozpoczyna budowę zakładu produkcyjnego w Newbridge o powierzchni 25.000 m², a w zakresie firmy Mercury znalazło się wykonanie instalacji przeciwpożarowych. Równolegle realizowane są projekty na zlecenie zabytkowego teatru Gaiety Theatre w Dublinie oraz kopalni Tara Mines w Irlandii.

 • 1981

  Mercury kontynuuje współpracę z firmą Apple Computers przy rozbudowie obecnej fabryki oraz planowaniu rozszerzenia działalności o dodatkowy obiekt.

  Rosnąca ilość pracowników wymaga powiększenia biura głównego firmy Mercury. 

 • 1983

  Firmie Mercury powierzono wykonanie pakietu projektu i realizacji instalacji przeciwpożarowych oraz systemów monitorowania (BMS) w fabryce Avondale Chemicals wykupionej przez Schering Plough. Jednocześnie, na zlecenie Electricity Supply Board, rozpoczynają się prace przy realizacji elektrowni Moneypoint i w Dublinie.

 • 1986

  1986. Head Office Extension

  Rosnąca ilość pracowników wymaga powiększenia biura głównego firmy Mercury w Dublinie. Spółka rośnie w siłę, wykonując kontrakty dla Yamanouchi, Elan Pharmaceuticals i Flo-Gas.

 • 1989

  Firma Intel rozpoczyna budowę pierwszej fabryki w Irlandii ,rozpoczyna się wieloletnia współpraca firm Mercury i Intel.

 • 1991

  Rozpoczęcie prac na obiekcie Fab 10 w zakładzie produkcyjnym Intel.

  Mercury otrzymuje zlecenie realizacji projektów dla Shannon Aerospace, Motoroli i browaru Murphys.

 • 1993

  Firma Mercury zostaje wybrana do współpracy przy realizacji zakładu motoryzacyjnego TRW w Niemczech; zakres obejmował pakiet instalacji mechanicznych i przeciwpożarowych. 

 • 1995

  1995. Hewlett Packard

  Kontynuowana jest współpraca z Grupą Smurfit w Holandii; Mercury wygrywa przetarg na realizację fabryki żywności McCain w Hoofddorp. Realizację nowych inwestycji powierzają firmie Mercury Louisiana Pacific, Motorola, AT&T, 3 Com oraz Hewlett Packard.

 • 1997

  Mercury świętuje 25-lecie firmy i jej pozycję, jako największego dostawcy rozwiązań inżynierskich w Irlandii. Podpisane zostają kontrakty na realizację nowych inwestycji na zlecenie MSD Pharmaceuticals, MBNA Bank, Hewlett Packard i McCain (fabryka żywności w Lewedorp, w Holandii).

 • 1999

  1999

  Mercury koncentruje się na rynku europejskim i realizuje pierwszy obiekt w Polsce – fabrykę McCain we Wrocławiu. Mercury wykonuje również projekty

  Wexford i Fermanagh Creamery, Xerox, Dublin Airport, Dell i Bausch & Lombe.

 • 2001

  Rozpoczęcie prac na obiekcie Fab 10 w zakładzie produkcyjnym Intel oraz wykonanie pakietu instalacji wysokociśnieniowych na projekcie Bristol Myers Squibb w Cruisrath.

  Dla lepszej obsługi klientów w zachodniej części kraju, Mercury w styczniu otwiera drugie w Polsce biuro w Poznaniu, a następnie w czerwcu trzecią siedzibę we Wrocławiu.

  Rozpoczęcie prac na obiekcie Wyeth Pharmaceuticals Grangecastle oraz wykonanie pakietu instalacji przeciwpożarowych na lotnisku Shannon. 

 • 2003

  2003

  Ze względu na wzrastające zapotrzebowanie na usługi rozwiązań inżynierskich w regionie rosyjskim, Mercury otwiera biuro w Moskwie.

 • 2005

  Firma Mercury zostaje wybrana wykonawcą instalacji mechanicznych i elektrycznych Qatar Foundations Science & Technology Park (QSTP) – czwartego multimilionowego kontraktu na Bliskim Wschodzie.

  Mercury Polska wykonuje instalacje mechaniczne i przeciwpożarowe w prestiżowym budynku Rondo 1 – 194 metrowym drapaczu chmur klasy AAA zlokalizowanym w ścisłym centrum Warszawy.

  Mercury Rosja realizuje kontrakty w zakresie pakietów instalacji mechanicznych i elektrycznych dla Pilkington – fabryka w Moskwie biura w Raminsky, Oriflame w Żukowie, Fritolay – magazyny w Stupinie biura Moskwie oraz browaru Kaluga.

 • 2007

  2007. Sony Eriksson

  Mercury otwiera biuro w Wielkiej Brytanii, z siedzibą w Londynie, by sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi inżynieryjne klientów w tym rejonie. Mercury zostaje nominowany wykonawcą Centrum Datacentre – kontraktu o wartości 76 milionów funtów, Continent 8 na wyspie Man oraz Pegasus.

  Mercury Rosja utrzymuje dynamikę na rynku realizuje projekty dla firm Coca Cola, Regus, Renaissance Capital, JP Morgan, Rus Finance, Sony Erickson i Shell.

 • 2009

  2009. The O2

  Mercury rozszerza swoją działalność na Bliskim Wschodzie,  prócz istniejących biur w Manama i Doha, otwarte zostaje nowe biuro w Abu Dhabi. Mercury Rosja wygrywa kontrakt fit-out siedziby Narodowego Banku Federation, Sbearbank. 

  Mercury wykonuje pakiet instalacji mechanicznych i elektrycznych przy renowacji zabytkowego teatru Point Theatre – ikony rozrywki w Dublinie. Rozpoczyna się realizacja nowego projektu Enniskillen Hospital –kontraktu o wartości 41 mln euro.

 • 2011

  2011. Amsterdam Data Centre

  Rozpoczynają się realizacje projektów Digital Realty Schipol Nord dla firmy Terremark oraz Digital Realty Amsterdam dla firmy Softlayer.  Mercury Rosja realizuje prestiżowe projekty takie jak TKN-BP, German Center of Trade, projekty dla firm Siemens czy Shell. Mercury otrzymuje zlecenie modernizacji Galerii Sztuki Nowoczesnej Tate w Londynie oraz fazy drugiej Terminalu Gazowego Shell Coribb Onshore .

 • 2013

  Mercury Rosja świętuje 10-lecie działalności  i wykonuje projekt Alfa Bank – jeden z największych projektów  w zakresie aranżacji wykonanych przez spółkę. Rozpoczyna się realizacja sieci hoteli Azimut Hotel w Woroneżu i Sankt Petersburgu.

  Mercury otrzymuje zlecenie wykonania projektów Algate Tower w Londynie, Equinix we Frankfurcie oraz Kerry Group w Irlandii

 • 1972

  1972.-Company-Founders-Frank-O'Kane-&-Joe-Morgan-001
  Frank O’Kane i Joe Morgan zakładają firmę Mercury, świadczącą usługi wykonawstwa instalacji elektrycznych dla klientów irlandzkich. Działalność rozwija się w szybkim tempie, poszerzając swą ofertę o usługi wykonawstwa instalacji przeciwpożarowych. 

 • 1975

  Mercury realizuje pierwsze multimilionowe kontrakty na zlecenie firmy farmaceutycznej  Syntex oraz Marathon Petroleum. Na potrzeby realizacji tych i innych nowych kontraktów, utworzony zostaje dział mechaniczny. 

 • 1976

  1976

  Mercury zdobywa swój pierwszy kontrakt za granicą, w Afryce Północnej. Powstaje Mercury International z biurami w Trypolisie i Bengazi. Firma Mercury wzięła udział w realizacji projektów farmaceutycznych dla Leo Laboratories i Beecham Products.

 • 1977

  Rozpoczyna się budowa pierwszej fabryki Allergan Pharmaceuticals w Irlandii, Mercury otrzymał zlecenie wykonania pakietu instalacji przeciwpożarowych. 

 • 1978

  1978. Kinsale Head gas production platforms

  Otwarcie nowych biur w Sandyford Business Park w Dublinie sygnalizuje  rozwój firmy Mercury. Rozpoczyna się realizacja projektu Fieldcrest Mills w Killkenny oraz platform gazowych Kinsale Head.  

 • 1979

  Firma Polaroid Corporation rozpoczyna budowę zakładu produkcyjnego w Newbridge o powierzchni 25.000 m², a w zakresie firmy Mercury znalazło się wykonanie instalacji przeciwpożarowych. Równolegle realizowane są projekty na zlecenie zabytkowego teatru Gaiety Theatre w Dublinie oraz kopalni Tara Mines w Irlandii.

 • 1980

  Do portfolio firmy Mercury dodane zostają kontrakty takie jak University College w Dublinie, Westinghouse oraz Smurfit Group. W czerwcu rozpoczynają się prace na budowie fabryki Wang Computers w Limerick, Prime Computers w Dublinie oraz pierwszej fabryki Apple Computers w Irlandii. 

 • 1981

  Mercury kontynuuje współpracę z firmą Apple Computers przy rozbudowie obecnej fabryki oraz planowaniu rozszerzenia działalności o dodatkowy obiekt.

  Rosnąca ilość pracowników wymaga powiększenia biura głównego firmy Mercury. 

 • 1982

  Mercury osiąga pierwszy kamień milowy – 10 lat w biznesie i otrzymuje kolejne zlecenia realizacji dużych kontraktów dla Atari Games, Mallinckrodt Laboratories, Floating Points Systems oraz na rozbudowę obiektu Polaroid.

 • 1983

  Firmie Mercury powierzono wykonanie pakietu projektu i realizacji instalacji przeciwpożarowych oraz systemów monitorowania (BMS) w fabryce Avondale Chemicals wykupionej przez Schering Plough. Jednocześnie, na zlecenie Electricity Supply Board, rozpoczynają się prace przy realizacji elektrowni Moneypoint i w Dublinie.

 • 1984

  Firma Mercury wygrywa kontrakty na realizację kolejnych projektów: pierwszego zakładu półprzewodników dla urządzeń analogowych w Limerick; Angus Isochem Pharmaceuticals Ringaskiddy; Nixdorf Computers oraz terminali ropy naftowej na zlecenie Shell’a i Conoco.

 • 1986

  1986. Head Office Extension

  Rosnąca ilość pracowników wymaga powiększenia biura głównego firmy Mercury w Dublinie. Spółka rośnie w siłę, wykonując kontrakty dla Yamanouchi, Elan Pharmaceuticals i Flo-Gas.

 • 1987

  Mercury rozwija swą działalność w Wielkiej Brytanii, bierze udział w realizacji kolejnych kontraktów na zlecenie Amdahl Computers, Rehau Plastics, London Transport, The Marco Polo oraz London Tara Hotel. 

 • 1989

  Firma Intel rozpoczyna budowę pierwszej fabryki w Irlandii ,rozpoczyna się wieloletnia współpraca firm Mercury i Intel.

 • 1990

  Na przełomie dekady firma Mercury ugruntowała swoją pozycję lidera w zakresie rozwiązań inżynierskich w Irlandii, współpracując z wieloma firmami znajdującymi się w rankingu Fortune 500.

  Firmie Mercury powierzone zostaje wykonanie budynku Morgan Stanley w kompleksie biurowym Canary Wharf w Londynie. 

 • 1991

  Rozpoczęcie prac na obiekcie Fab 10 w zakładzie produkcyjnym Intel.

  Mercury otrzymuje zlecenie realizacji projektów dla Shannon Aerospace, Motoroli i browaru Murphys.

 • 1992

  Mercury jest na rynku budowlanym od 20 lat. Przed rozpoczęciem olimpiady w Hiszpanii trwają prace na projekcie Villa Olimpica w Barcelonie. Realizowane są również kontrakty przy współpracy z firmami Microsoft, Heinz Foods i Gateway 2000 Computers.

 • 1993

  Firma Mercury zostaje wybrana do współpracy przy realizacji zakładu motoryzacyjnego TRW w Niemczech; zakres obejmował pakiet instalacji mechanicznych i przeciwpożarowych. 

 • 1994

  1994

  Ogólna liczba personelu Mercury sięga 1,400 osób. Rozpoczęcie kolejnych kontraktów na zlecenie Smurfit Group w Loenen oraz Groningen Holland.

 • 1995

  1995. Hewlett Packard

  Kontynuowana jest współpraca z Grupą Smurfit w Holandii; Mercury wygrywa przetarg na realizację fabryki żywności McCain w Hoofddorp. Realizację nowych inwestycji powierzają firmie Mercury Louisiana Pacific, Motorola, AT&T, 3 Com oraz Hewlett Packard.

 • 1996

  1996. Roche-001

  Aby lepiej służyć grupie klientów z regionu Munster w Irlandii, w tym Roche, Bausch Lomb i Ivax Pharmaceuticals, Mercury otwiera nowy oddział w Cork.

  Firmie Mercury powierzono realizację fabryki żywności McCain w Lelystad w Holandii  oraz obiektu Fab14 w zakładzie produkcyjnym Intel. Obrót firmy w tym roku przekracza 50 milionów funtów.

 • 1997

  Mercury świętuje 25-lecie firmy i jej pozycję, jako największego dostawcy rozwiązań inżynierskich w Irlandii. Podpisane zostają kontrakty na realizację nowych inwestycji na zlecenie MSD Pharmaceuticals, MBNA Bank, Hewlett Packard i McCain (fabryka żywności w Lewedorp, w Holandii).

 • 1998

  By sprostać wyzwaniom generacji technologii, powstaje dział Mercury Technologies, wzmacniając pozycję firmy, jako lidera rynku budowlanego w Irlandii. 

 • 1999

  1999

  Mercury koncentruje się na rynku europejskim i realizuje pierwszy obiekt w Polsce – fabrykę McCain we Wrocławiu. Mercury wykonuje również projekty

  Wexford i Fermanagh Creamery, Xerox, Dublin Airport, Dell i Bausch & Lombe.

 • 2000

  Podjęta zostaje decyzja o utworzeniu głównej siedziby firmy Mercury w Polsce w Warszawie; oficjalne otwarcie biura oddziału przez premiera Irlandii ma miejsce 26 maja.

   

   

  Po pomyślnym ukończeniu fazy 1, Mercury kontynuuje realizację fabryki drukarek atramentowych Hewlett Packard w zakresie instalacji przeciwpożarowych i elektrycznych ( fazy 2 i 3). Firma Mercury zostaje również wybrana przez Wyeth Pharmaceuticals wykonawcą pakietu instalacji w kampusie w Grangecastle, w Dublinie. 

 • 2001

  Rozpoczęcie prac na obiekcie Fab 10 w zakładzie produkcyjnym Intel oraz wykonanie pakietu instalacji wysokociśnieniowych na projekcie Bristol Myers Squibb w Cruisrath.

  Dla lepszej obsługi klientów w zachodniej części kraju, Mercury w styczniu otwiera drugie w Polsce biuro w Poznaniu, a następnie w czerwcu trzecią siedzibę we Wrocławiu.

  Rozpoczęcie prac na obiekcie Wyeth Pharmaceuticals Grangecastle oraz wykonanie pakietu instalacji przeciwpożarowych na lotnisku Shannon. 

 • 2002

  Mercury obchodzi 30-tą rocznicę założenia; siedziba w Munster w Irlandii zostaje przeniesiona do Carrigaline, Cork. Firma w Polsce rozwija się dynamicznie; zrealizowany zostaje zakład produkcyjny części samochodowych Wabco. Mercury wygrywa przetarg na realizację fabryki Bailey’s w Belfaście, fabryki cydru Bulmer’s/Magners oraz magazynu wysokiego składowania dla firmy Dell.

 • 2003

  2003

  Ze względu na wzrastające zapotrzebowanie na usługi rozwiązań inżynierskich w regionie rosyjskim, Mercury otwiera biuro w Moskwie.

 • 2004

  2004. Museum of Islamic Arts-001

  Dzięki realizacji wielu prestiżowych kontraktów, marka Mercury w regionie Bliskiego Wschodu jest coraz silniejsza  Bezpośrednie zasoby kadrowe Mercury przekraczają 2.000 osób

  Firma wykonuje projekt Takeda w Dublinie; nowe skrzydło macierzyńskiego w szpitala uniwersyteckiego w Cork w zakresie instalacji mechanicznych i elektrycznych oraz pakiet instalacji elektrycznych na uczelni dla pielęgniarek University College w Cork.

 • 2005

  Firma Mercury zostaje wybrana wykonawcą instalacji mechanicznych i elektrycznych Qatar Foundations Science & Technology Park (QSTP) – czwartego multimilionowego kontraktu na Bliskim Wschodzie.

  Mercury Polska wykonuje instalacje mechaniczne i przeciwpożarowe w prestiżowym budynku Rondo 1 – 194 metrowym drapaczu chmur klasy AAA zlokalizowanym w ścisłym centrum Warszawy.

  Mercury Rosja realizuje kontrakty w zakresie pakietów instalacji mechanicznych i elektrycznych dla Pilkington – fabryka w Moskwie biura w Raminsky, Oriflame w Żukowie, Fritolay – magazyny w Stupinie biura Moskwie oraz browaru Kaluga.

 • 2006

  2006. Shell Corrib Terminal Gas Facility

  Mercury rozwija wachlarz świadczonych usług poprzez udział w kilku kluczowych projektach infrastrukturalnych- tunelu drogowego Dublin Port Tunnel, sieci tramwajowej Luas w Dublinie, farm wiatrowych Airtricity oraz terminali gazowych Shell Corrib. Wartość pakietów instalacji mechanicznych i elektrycznych wyniosła 160 milionów euro. Równolegle realizowane są kontrakty Shelbourne Hotel, Price Waterhouse Coopers i Pfizer Pharmaceuticals.

  Mercury Rosja wygrywa kontrakt na realizację projektu Microsoft w Nowosybirsku oraz Cushman & Wakefield, Sony Pictures, Schlumberger, SAS Radisson, Johnson & Johnson i General Electric.

  W październiku Mercury UK zaprojektował oraz wykonał Sentrum Datacentre Croydon – 18-miesięczny kontrakt o wartości 56 milionów funtów. 

 • 2007

  2007. Sony Eriksson

  Mercury otwiera biuro w Wielkiej Brytanii, z siedzibą w Londynie, by sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi inżynieryjne klientów w tym rejonie. Mercury zostaje nominowany wykonawcą Centrum Datacentre – kontraktu o wartości 76 milionów funtów, Continent 8 na wyspie Man oraz Pegasus.

  Mercury Rosja utrzymuje dynamikę na rynku realizuje projekty dla firm Coca Cola, Regus, Renaissance Capital, JP Morgan, Rus Finance, Sony Erickson i Shell.

 • 2008

  2008. Dublin Airport Terminal 2-002

  Obiekt szkoleniowy uniwersytetu Royal College of Surgeons w Bahrajnie, projekt wykonany przez Mercury Engineering, otwiera swoje podwoje dla 650 studentów. Ukończone zostaje centrum przetwarzania danych Sentrum Datacentre w Woking – kontrakt o wartości 386 milionów funtów. Wśród klientów znajdują się Transport for London, SunGard, ED&F MAN Group, Fidessa, Navisite.

  Mercury zostaje wybrany wykonawcą dużych projektów w Irlandii, w tym Lotniska w Dublinie- Terminal 2 o wartości 96 mln euro oraz stadionu Aviva. 

 • 2009

  2009. The O2

  Mercury rozszerza swoją działalność na Bliskim Wschodzie,  prócz istniejących biur w Manama i Doha, otwarte zostaje nowe biuro w Abu Dhabi. Mercury Rosja wygrywa kontrakt fit-out siedziby Narodowego Banku Federation, Sbearbank. 

  Mercury wykonuje pakiet instalacji mechanicznych i elektrycznych przy renowacji zabytkowego teatru Point Theatre – ikony rozrywki w Dublinie. Rozpoczyna się realizacja nowego projektu Enniskillen Hospital –kontraktu o wartości 41 mln euro.

 • 2010

  2010. New South Glasgow Hospital-003

  Mercury świętuje 10-lecie działalności w Polsce i z tej okazji zarząd Grupy Mercury przyjeżdża z wizytą do Warszawy. W Irlandii rozpoczyna się realizacja dwóch nowych uczelni, nowy budynek na zlecenie NUIG oraz centrum nauki UCD. Mercury bierze udział w realizacji nowego szpitala South Glasgow  jako wykonawca instalacji mechanicznych i elektrycznych – 4-letni kontrakt o wartości 200 mln euro.

 • 2011

  2011. Amsterdam Data Centre

  Rozpoczynają się realizacje projektów Digital Realty Schipol Nord dla firmy Terremark oraz Digital Realty Amsterdam dla firmy Softlayer.  Mercury Rosja realizuje prestiżowe projekty takie jak TKN-BP, German Center of Trade, projekty dla firm Siemens czy Shell. Mercury otrzymuje zlecenie modernizacji Galerii Sztuki Nowoczesnej Tate w Londynie oraz fazy drugiej Terminalu Gazowego Shell Coribb Onshore .

 • 2012

  Mercury obchodzi 40-lecie istnienia.

  Mercury Polska, w rekordowym czasie 120 dni, kończy pierwszy dedykowany projekt typu Data Center w Nowej Soli.

  Mercury Rosja kończy realizację „pod klucz” projektu Mega Data Centre Sbearbank w zakresie projektowania, prac konstrukcyjnych i architektonicznych. Jest to największe centrum danych w Europie Wschodniej. Inwestycja otrzymała  Certyfikat „TIER III” (wg klasyfikacji Instytutu Uptime)  Rozpoczynają się realizacje dwóch kolejnych projektów typu data center- Telecity w Dublinie oraz Equinix w Zurichu. Mercury Irlandia podpisuje umowę na realizację modernizacji siedziby głównej firmy Apple Computers w Irlandii. 

 • 2013

  Mercury Rosja świętuje 10-lecie działalności  i wykonuje projekt Alfa Bank – jeden z największych projektów  w zakresie aranżacji wykonanych przez spółkę. Rozpoczyna się realizacja sieci hoteli Azimut Hotel w Woroneżu i Sankt Petersburgu.

  Mercury otrzymuje zlecenie wykonania projektów Algate Tower w Londynie, Equinix we Frankfurcie oraz Kerry Group w Irlandii